Rubenis Tekstil halka arz oluyor

Rubenis Tekstil 29-30 Haziran’da talep toplayacak. Rubenis Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman İpek halka arzdan elde edilecek gelirin yüzde 40 ile makina alımı gerçekleştireceklerini, yüzde 20’si ile güneş santrali yatırımları düşündüklerini ve yüzde 30’luk kısmını da işletme sermayesi olarak kullanacaklarını söyledi.

Rubenis Tekstil 29-30 Haziran’da halka arz için talep toplamaya gidiyor. Rubenis Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Osman İpek halka arz hakkında bilgi verdi.Bloomberg HT yayınına katılan İpek, yaklaşık 2 yıldan beri şirket içinde halka arz sürecini tamamladıklarını belirtirken, yatırımcılar için yüzde 20’lik bir iskonto sağladıklarını da ekledi.

Halka arzdan gelecek geliri nasıl kullanacaklarına dair bilgi veren İpek, “boyalı kumaşla ilgili bir çalışma başlattık şu an binamız bitti makine alımına geçeceğiz zaten halka arzdan gelen kaynakla yüzde 40’ıyla makine alımı yapacağız. Yüzde 20’si ile güneş santrali kuracağız, yüzde 30’luk kısmıyla işletme sermayesi ve şirketinde aktif olarak sektörde rekabet edilebilir seviye çıkması için kullanacağız” dedi.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment