Önce kumaşları sonra kasayı çaldılar

Esenyurt’ta kimliği belirsiz biri kadın 3 kişilik çete, bir tekstil firmasından önce kumaş, ardından para kasasını çalarak kayıplara karıştı. 

Hırsızlık Esenyurt Akçaburgaz Mahallesi’nde bir tekstil firmasında gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre biri kadın üç şahıs, sahte plakalı ticari araç ile firmanın kapısına yanaştı. Yüzlerinde maske, ellerinde ise eldiven takılı olan şahıslar, iş yeri kapısını sökmeye çalıştı. Kapıyı zorlayarak çıkaran hırsızlardan biri, kapının önünde etrafı gözetlerken diğer ikisi içerideki kumaşları arabaya yükledi.

Bir süre sonra çaldıkları kumaşlarla giden şahıslar geri dönerek bu sefer de iş yerinin ofisine girdi. İçinde firma sahibine ait yüklü miktar nakit para ve çekler bulunan kasayı söküp alan hırsızlar, ofisteki televizyonu da yerinden çıkararak götürdü. İş yeri sahibinin bir milyon lira kadar zarara uğradığı öğrenilirken ihbar üzerine olay yerine emniyet güçleri gelerek incelemelerde bulundu. Şahısların dağıttığı ofis, işyeri sahibi tarafından cep telefonu ile görüntülenirken yaşanan Hırsızlık anları firmanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment