Moda Gaziantep kapılarını açtı

Gaziantep Penye Tekstil Hazır Giyim, Aksesuarları, Kumaş ve Yan Sanayileri Fuarı-Moda Gaziantep, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.

Penye Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği iş birliğinde düzenlenen fuar, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri ile Moda ve Hazır Giyim Federasyonu tarafından destekleniyor. Ağırlıklı olarak Rusya başta olmak üzere Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türk Cumhuriyetleri ve Balkan ülkelerinden 20 binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı fuar, aracıyı aradan kaldırarak, daha kaliteli ve ucuz üretim yaptırmak isteyenleri, asıl üreticiler ile direkt olarak tanışmak isteyenleri bir araya getiriyor. Yüzde 100 doluluk oranı ile açılan fuara 161 üretici katılıyor.

Moda Gaziantep Fuarı’nın sektör profesyonellerini, üreticileri ve alıcıları bir araya getirdiğini ifade eden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “Tekstil ve hazır giyim sektörü hem şehrimiz hem de bölgemiz için vazgeçilmez sektörlerin başında geliyor. Gaziantep birçok sektörde, çok sayıda üretim kolunda üretim yapıyor; özellikle tekstil ve hazır giyim sektörü üretim, ihracat ve istihdamdaki potansiyeliyle büyük önem taşıyor. Bizlerin de bu fuarda olduğu gibi sektörün kümelenme konusundaki çalışmalarını hızlandırmamız gerekiyor. Gaziantep Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz çalışmalarla, kümelenme başta olmak üzere sektörümüze değer katmak adına hayata geçirdiğimiz projelere devam ediyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz Moda Gaziantep Fuarımızın firmalarımızın bir araya gelerek ortak bir paydada buluşması noktasında da önemli katkılar sağladığını düşünüyorum. Fuarımızın sektörümüz, şehrimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyor, iş birlikleri için TÜYAP’a, Penye, Konfeksiyon ve İmalat Hazır Giyim Derneği’ne, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu’na, destek ve katkı sunan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Share this post:

Related Posts

Leave a Comment